Strona poświęcona rowerom i akcesoriom

Pedały platformowe dla dobrej jazdy

pedały platformowe

Wyposażenie rowerowe wciąż potrafi ewoluować. Choć mogłoby się wydawać, że rowerów nie da się już bardziej rozwijać, to jednakże producenci wciąż potrafią zaskoczyć rowerzystów nowym, praktycznym osprzętem. Tak było chociażby kilkanaście lat temu w przypadku pedałów platformowych, które szturmem wdarły się na rynek, zdobywając uznanie klientów.

Pedały platformowe są praktyczne

Zasada działania tego typu pedałów jest taka sama jak standardowej wersji tego elementu. Istota innowacji tkwi natomiast w ich kształcie. Pedały platformowe mają bowiem zdecydowanie większa powierzchnię niż ich standardowe odpowiedniki. Poza tym są wyposażone w specjalne wypustki na swojej powierzchni, dzięki którym stopa stoi pewnie i nie ześlizguje się.

Daje to pewność, że w czasie pokonywania odcinków w pozycji stojącej nie dojdzie do przypadkowego ześlizgnięcia się stopy z pedału, co zwykle skutkuje kontuzjami. Wbrew pozorom nie jest to sprzęt przeznaczony wyłącznie do jazdy rowerowej, bowiem sięgają po niego również zwykli, amatorscy rowerzyści.

Pedały platformowe także seryjnie

Część producentów zdaje sobie sprawę z zainteresowania, jakie pedały platformowe wzbudzają u rowerzystów. Z tego też powodu decydują się na ich seryjny montaż w niektórych modelach, szczególnie przewidzianych do jazdy w cięższym terenie. Dzięki temu rowery zyskują jeszcze bardziej wyczynowy charakter.

Comments are closed.