Strona poświęcona rowerom i akcesoriom

Rower szosowy przyjacielem zdrowego trybu życia

rowery szosowe

Aktywność fizyczna ma podstawowe znaczenie dla zdrowia każdego człowieka. Siedzący tryb życia sprzyja powstawaniu rozlicznych chorób, stąd też uprawianie jakiegokolwiek sportu jest wskazane w każdym wieku. Jeśli inne dyscypliny nie wchodzą w grę, to dobrym pomysłem jest sięgnięcie po rower.

Szosa bezpieczniejsza niż teren

Choć nie brakuje amatorów jazdy na rowerze w cięższym terenie, usianym pagórkami i błotnistymi drogami, to jednak ten typ aktywność jest przeznaczony dla sprawnych fizycznie ludzi. Osoby mniej wysportowane zdecydowanie powinny sięgnąć po rower szosowy. Jest on bowiem o wiele lżejszy, a jazda po płaskich ścieżkach rowerowych i drogach nie obciąża stawów w stopniu takim, jak poruszanie się rowerem po bezdrożach.

Rowery szosowe są dość powszechnie dostępne w sprzedaży. Choć topowe modele mogą osiągać ceny równe dobrej klasy samochodom używanym, to za kwotę w wysokości 1000 zł też można zakupić egzemplarz, który będzie cieszył oko i zapewniał możliwość swobodnej jazdy.

Kilometry ścieżek zachęcają do jazdy

Choć nie ma w naszym kraju prawnych problemów w poruszaniu się rowerem po drogach publicznych, to jednakże wykorzystywanie do tego celu ścieżek rowerowych jest o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze. Tym bardziej, że praktycznie każda gmina w naszym kraju w ostatnich latach inwestowała w tego typu infrastrukturę, toteż rowerzyści mają wiele kilometrów tras do wykorzystania. Rowery szosowe są wprost stworzone do takich warunków.

Comments are closed.